26 November, 2022

به نظر می‌رسد استودیو پلاتینیوم گیمز به دنبال ساخت یک بازی کنسل شده با مایکروسافت است. اثری که شاید بازی Scalebound باشد. با گیمو همراه باشید.

پلاتینیوم گیمز در گذشته همکاری‌هایی با مایکروسافت داشته و حال تمایل دارد بازی کنسل شده Scalebound را مجددا در همکاری با ردموندی‌ها توسعه دهد. بازی اکشن ماجرایی Scalebound ابتدا برنامه ریزی شد در سال 2017 منتشر شود و در انحصار ایکس باکس بود. اما پس از مدتی بی خبری اعلام شد که روند ساخت آن کاملا کنسل شده است.

اخیرا IGN در مصاحبه با آتسوشی اینابا مدیرعامل پلاتینیوم گیمز و هیدکی کامیا به اطلاعاتی دست یافته است. طبق این مصاحبه، استودیو پلاتینیوم گیمز تمایل دارد اثر کنسل شده Scalebound را در همکاری با مایکروسافت مجددا احیا کند.

اینابا در این مصاحبه بیان کرد:

 ما مایل هستیم تا Scalebound احیا شود از این رو به دنبال آن هستیم تا گفتگویی با مایکروسافت داشته باشیم.

در بخشی از مصاحبه کامیا که کارگردانی این عنوان را برعهده داشت، گفته است:

مایکروسافت بهتر است این عنوان را از چنین وضعیتی خارج کند. بنابراین مایل هستیم تا مجددا آن را توسعه دهیم. فیل عزیز بیا چنین کاری کنیم.

ساخت بازی کنسل شده استودیو پلاتینیوم گیمز

موارد مختلفی در کنسل شدن بازی Scalebound دست داشتند. وظیفه کنسل کردن پروژه نیز به تنهایی برعهده کامیا قرار داشت. حال باید منتظر ماند واکنش مایکروسافت چیست و آیا دست همکاری به سوی تیم پلاتینیوم گیمز بلند خواهد کرد یا خیر.

در حال حاضر مایکروسافت استودیوهای بسیاری داشته که انحصاری‌های مختلفی در دست توسعه دارند. مشخص نیست ردموندی‌ها همانند گذشته تمایل دارند مجددا بازی Scalebound استودیو پلاتینیوم گیمز را به حیطه انتشار برسانند یا آن را در فراموشی قرار دهند.

در اخباری مرتبط شرکت اکتیویژن بلیزارد با رقم 70 میلیارد دلاری توسط مایکروسافت خریداری شد تا با آی‌پی‌های بزرگ خود به ساخت عناوین مهیج در آینده برای ایکس باکس بپردازد. خرید پرحاشیه اکتیویژن توسط مایکروسافت درنهایت سال 2023 نهایی خواهد شد و باید دید چه اتفاقاتی رخ می‌دهد.

منبع: VideoGamesChronicle

در باره ی نویسنده

مهتاب

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *