25 November, 2022

اگر سرعت دانلود پلی استیشن 5 کلافه شده‌اید، به هیچ وجه مطالعه این مطلب را از دست ندهید. با گیمو برای کسب اطلاعات بیشتر همراه باشید.

در اینجا ما مجموعه‌ای از نکات را برای شما لیست کرده‌ایم که هر چند کوچک، اما در بهبود سرعت دانلود پلی استیشن 5 موثر هستند. برخی از آن‌ها در سطح کنسول، برخی از آن‌ها در سطح روتر و برخی از آن‌ها در سطوح بالاتر بررسی می‌شوند. برای آموزش‌های بیشتر درباره کنسول پلی استیشن 5 می‌توانید به صفحه آموزش کاربردی و تخصصی کنسول پلی استیشن ۵ مراجعه کنید.

افزایش سرعت دانلود پلی استیشن 5

در ادامه شما را با چند روش ساده برای افزایش سرعت کنسول پلی استیشن 5 آشنا می‌کنیم:

در یک بازه زمانی، یک مورد را دانلود کنید

شما چه در حال دانلود بهترین بازی‌های کنسول پلی استیشن 5 باشید چه در حال به روز رسانی کامپیوترتان، بارگیری‌ها به یک شیوه کار می‌کنند. حتی اگر به سریع‌ترین اینترنت هم متصل باشید، باز هم محدودیت‌هایی برای آن وجود دارد و اگر سعی کنید همزمان با چند وسیله به آن متصل شوید، به طبع سرعت بارگیری شما کاهش پیدا می‌کند.

بنابراین اگر در حین دانلود یا به روز رسانی بازی مشغول کارهایی مانند چت صوتی، بازی چند نفره آنلاین یا تماشای آنلاین فیلم باشید، سرعت کار را کاهش می‌دهد. پس برای سرعت بخشیدن به دانلود کنسول پلی استیشن 5، موقتا هر کاری را که انجام می‌‎دهید متوقف کنید و اجازه دهید بارگیری بدون مانع انجام شود.

از اتصال سیمی استفاده کنید

افزایش سرعت دانلود پلی استیشن 5 – سریع‌ترین و ساده‌ترین راه برای افزایش سرعت بارگیری کنسول پلی استیشن 4 و یا کنسول پلی استیشن 5 این است که یک کابل اترنت بگیرید و روتر و کنسول خود را به هم متصل کنید. اتصالات سیمی، سریع‌تر، قابل اطمینان‌تر و ساده‌تر از اتصال بی سیم تنظیم می‌شوند؛ بنابراین اگر فضای فیزیکی شما اجازه می‌دهد، این سریع‌ترین و ساده‌ترین تغییری است که می‌توانید انجام دهید.

اگر فاصله شما از روتر زیاد است، ممکن است بخواهید روی Powerline Network Adapters سرمایه گذاری کنید که به شما این امکان را می‌دهد تا از طریق کابل برق خانه خود به روتر متصل شوید. باید یک آداپتور را به سوکت نزدیک آداپتور و دیگری را نزدیک کنسول خود وصل کنید. هنگامی که همه چیز آماده شد، کنسول خود را به آداپتور ثانویه متصل کنید.

کنسول باید اینترنت جدید را شناسایی کند، اما توصیه می‌کنیم قبل از شروع مجدد دانلود، ایمن بودن اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.

در حالت Rest Mode دانلود کنید

کاربران کنسول پلی استیشن 5 ادعا کرده‌اند که در زمان Rest Mode سرعت بارگیری افزایش داشته است، اگرچه این صحبت تایید نشده است اما منطقی است، زیرا در این زمان کنسول شما اساسا فعالیت آنلاینی ندارد و این به معنی است که می‌تواند تا حد ممکن از پهنای باند استفاده کند.

Rest Mode یک مزیت دیگر دارد و آن، این است که با قرار دادن کنسول در این حالت زمانی که بازی را متوقف می‌کنید، حتی وقتی در پلی استیشین نیستید بارگیری انجام می‌شود که این اتفاق دو سر سود است.

برای اطمینان از کارکرد این موضوع به Settings >System >Power Saving بروید. در بخش‌های موجود در Rest Mode مطمئن شوید که Stay Connected to the Internet روشن است؛ سپس بارگیری به صورت عادی ادامه می‌یابد.

فعال کردن به روز رسانی‌های خودکار

افزایش سرعت دانلود پلی استیشن 5 – اگر از راه اندازی بازی فقط برای مطلع شدن از به روز رسانی آن برای نصب کردن خسته شده‌اید، باید در مورد فعال کردن گزینه به روز رسانی خودکار فکر کنید. برای استفاده از این قابلیت شما باید مطمئن شوید که کنسول پلی استیشن 5 در حالت Rest Mode است و به روز رسانی خودکار را فعال کنید. با این کار هر وقت کنسول شما در حالت خواب باشد هر گونه به روز رسانی را انجام می‌دهد و بعدا راه را برای انجام بازی باز می‌کند.

استفاده از DNSهای پلی استیشن 5

DNS (سیستم نام دامنه) سروری است که دارای لیست عظیمی از IP ها است که کاربران را به اینترنت نقاط مختلف متصل می‌کند. اگر آن را مانند یک دفتر تللفن تصور می‌کنید، یک سری گزینه‌های مختلف برای DNS وجود دارد، اما برای استفاده از آن‌ها باید از پول هوشمندی که توسط گوکل ارائه شده است، استفاده کنید. سرور‌های گوگل DNS بسیار سریع هستند و با وارد کردن تنظیمات آن‌ها، باید از سرعت بیشتری برخوردار شوید.

اگر احساس می‌کنید که به استفاده از DNS نیاز دارید، همه چیزی که نیاز دارید بدانید این است که به سرور‌ها متصل شوید.

برای انجام این کار، به Settings >Network >Settings >Set Up Internet Connection بروید؛ همان کاری که برای راه اندازی حساب سیمی انجام دادید. سپس اگر از کابل LAN استفاده می‌کنید، گزینه Use a LAN cable را انتخاب و سپس DNS را انتخاب کنید.

Primary DNS را به 8.8.8.8 و secondary DNS را به 8.8.4.4 تغییر دهید.

از یک اینترنت بهتر استفاده کنید

هنوز هم مشکل دارید؟ احتمالا زمان آن رسیده که مشکل اینترنت خود را بررسی کنید.

اگر پس از انجام موارد بالا هنوز هم سرعت دانلود پلی استیشن 5 شما کند است، بهتر است از یک سرویس اینترنت دیگر استفاده کنید تا سرعت مورد نیاز خود را بدست آورید. بدیهی است که ممکن است این راه حل کمی پر هزینه باشد، اما اگر آن را انجام دهید، در طولانی مدت زمان زیادی را برای شما ذخیره می‌کند.

امیدواریم راه حل‌هایی که ارائه کردیم به شما کمک کرده کرده باشد و بتوانید در کمترین زمان از بهترین بازی‌ها استفاده کنید.

منبع: TheLoadOut

در باره ی نویسنده

بهار

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *