26 November, 2022

در این مطلب به معرفی بازی Elden Ring و هر آنچه که باید از آن بدانید، می‌پردازیم. از تاریخ انتشار گرفته تا سبک و دیگر موارد مهم درباره این بازی. با گیمو همراه باشید.

در حال حاضر تنها چند ماه دیگر تا انتشار بازی Elden Ring باقی مانده است و آخرین ساخته شرکت fromsoftware می‌تواند بهترین آن باشد. مطمئنا در بین بازی‌های این شرکت، این بازی به دلیل داشتن ویژگی‌هایی مانند بازی در دنیایی باز و گسترده، ساخت شخصیت‌های متنوع با ماجراهایی مفصل، و برخی ویژگی‌های جدید مانند چرخه روز و شب، جاه طلبانه‌ترین آن‌ها است.

همه اطلاعات درباره بازی Elden Ring

بازی به دنبال گسترش مخاطبان و شهرت ساخته شده توسط بازی Dark Souls است و همه چیزهایی که ما تا کنون از این بازی دیده‌ایم نشان می‌دهد که در انجام این کار موفق بوده است. در ادامه با ما همراه باشید تا همه چیزی را که از این بازی می‌دانیم، با شما به اشتراک بگذازیم.

تاریخ انتشار بازی Elden Ring

پس از اندکی تاخیر، اکنون تاریخ انتشار این بازی برای کنسول پلی استیشن 5، کنسول پلی استیشن 4، ایکس باکس 1، ایکس باکس سری ایکس و کامپیوتر‌ (از طریق استریم) تعیین شده است. فرام سافتور(Fromsoftware) می‌گوید: «عمق و آزادی استراتژیک بازی فرا تر از انتظارات اولیه بود» و اینکه برای اتمام همه موارد به زمان بیشتری نیاز داشت.

تست‌های شبکه‌ای بازی از 12 نوامبر شروع می‌شود

اگرچه انتشار این بازی بیشتر از یک ماه به تعویق افتاده است، اما شما هنوز شانس آن را دارید که از طریق شبکه اینترنتی این بازی، آن را زودتر امتحان کنید. اولین آزمایش از 12 نوامبر آغاز می‌شود، اما فرام سافتور (FromSoftware) به رسم گذشته چندین تست برای بازی‌های خود برگزار می‌کند. بنابراین ممکن است در ماه‌های آینده شاهد آزمایش‌های بیشتری از شبکه اینترنتی بازی Elden ring باشیم.

اولین تریلر مناسب بازی Elden Ring یک سواری هیجان اگیز را در دنیای باز و گسترده آن یعنی The Land Between ارائه داد. جهان The Land Between به شش منطقه اصلی تقسیم شده است که هر کدام پر از سیاه چاله‌های زمینی، مدیران فراوان و رازهای بی‌شمار هستند که نه تنها بزرگترین جهان فرام سافتور (FromSoftware) است، بلکه به لطف چرخه روز و شب و تنوع محیطی گسترده، پویاترین آن‌ها است.

همچنین شما می‌توانید کوه خود را در هر نقطه ای که خواستید فراخوانی کنید تا زودتر به اطراف بپیوندید، سوار بر است حمله کنید یا با یک پرش از ارتفاعات بالا بروید. قطعا بازگشت دکمه پرش می‌تواند پیمایش در بازی را جالب‌تر کند و در تقلای ما برای تبدیل  شدن به Elden Lord، چیزهای زیادی برای دیدن و یافتن وجود خواهد داشت.

داستان بازی Elden Ring بیشتر شخصیت محور است و توسط George R.R Martin نوشته شده است

بازی داستان‌هایی از شخصیت Tarnished روایت می‌کند که از سرزمین The Land Between تبعید شده است. در پی متلاشی شدن Elden Ring شما Tarnished خود را می‌سازید و در پی یک جنگ بزرگ، به دنبال کسب افتخار می‌گردید. خدایان قدیم در اطراف شما در حال نابودی هستند.

فرام سافتور بارها تاکید کرده است که در مقایسه با  رویکرد معمولی خود برای از بین بردن جزئیات داستان در زبانه‌ها و توضیحات آیتم‌ها، در بازی با طرح داستانی خود کمی مستقل‌تر عما می‌کند و بیشتر بر یک گروه بزرگ از شخصیت‌ها تکیه می‌کند.

این قضیه تا حدودی به لطف George R.R Martin است که به شکل گیری عناصر تصویر بزرگ مانند منشاء افسانه‌ها و شخصیت‌های آن کمک کرد. خود Miyazaki مسئولیت متن درون بازی را بر عهده داشت، اما لمس مارتین در دنیای پر فراز و نشیب و تاریک بازی قابل مشاهده است.

تمام کردن بازی Elden Ring چقدر طول می‌کشد؟

این بازی چقدر طول می‌کشد؟ با توجه به اینکه هیچ مسیر قطعی از طریق The Land Between وجود ندارد، پاسخ دادن به این سوال کمی سخت است؛ اما طبق تخمین Miyazaki داستان اصلی به تنهایی حداقل 30 ساعت طول می‌کشد. البته این یک تخمین کلی و بسیار محافظه کارانه است که محتواهای انتخابی را در نظر نمی‌گیرد و این بازی چیزهای زیادی را در مسیر پنهان کرده است. بازی حداقل 30 ساعت را با بازی‌های قبلی تطبیق می‌دهد، اما ما حاضریم شرط ببندیم که قطعا زمان بازی دو برابر چیزی است که فرام سافتور (FromSoftware) اعلام کرده است.

بازی Elden Ring به اندازه بازی Dark Souls دشوار است، اما برای همه نوع بازیکن در دسترس‌تر است!

به گفته Miyazaki، بازی در حال تبدیل شدن به بهترین بازی فرام سافتور (FromSoftware) تا کنون در تمام دوران است، پس دشواری آن دور از انتظار نیست (حداقل به سختی بازی Dark Souls). با این اوصاف، به بازیکنان راه‌های بیشتری را برای مقابله با چالش‌ها خود می‌دهد و استودیو معتقد است که این امر به طور کلی بازی را در دسترس‌تر قرار می‌دهد.

مدیر بازریابی و ارتباطات Yasuhiro Kitao توضیح داد که این بازی برای همه نوع بازیکن طراحی شده است، نه فقط برای کهنه سربازان سرسخت که با خوشحالی برای تجربه تنبیهی ثبت نام می‌کنند. چه به دنبال دنیایی جالب و مجلل برای کاووش باشید چه به دنبال شکست دادن رئیس‌های بی رحم، به نظر می‌رسد می‌توانید سبک بازی مورد نظر خود را پیدا کنید و از این تجربه، حداکثر استفاده را ببرید.

صحبت از گزینه‌های ساخت باعث می‌شود این بازی سیستم مبارزات اکشن فرام سافتور (FromSoftware) را به شدت افزایش دهد. مبارزه اکشن مبتنی بر استقامت آزمایش شده و واقعی بازگشته است، اما از طریق نبردهای متنوع‌تر و جادویی، بیش از صد مهارت که دیگر به صلاح خاصی وابسته نیستند اضافه شده و همچنین از گزینه‌های مخفی کاری بیشتر مانند ناک اوت کردن و کشتن اینستا نیز پشتیبانی می‌شود. با کشتن مخفیانه، شکستن گارد، و حرکت‌های پایانی به غیر از جادوی وحشی که از کتاب بازی Sekiro خارج شده‌اند، این بازی بهترین بازی اکشن RPG فرام سافتور (FromSoftware) به نظر می‌رسد.

بازی چند نفره از چهار بازیکن پشتیبانی می‌کند و بازی با دوستان را آسان‌تر می‌کند

بازی چند نفره نا همزمان فرنچایز Souls با پشتیبانی از حداکثر چهار بازیکن بازگشته است. علاوه بر فراخوانی‌های کلکسیونی NPC، یک بازیکن میزبان می‌تواند تا حداکثر دو دوست را برای یک همکاری شاد و سرگرم کننده فراخوانی کند و به نظر می‌رسد یک جایگاه برای مهاجم به عنوان بازیکن چهارم باقی می‌ماند. علاوه بر این، یک سیستم شبه پارتی به روز رسانی شده است که بازی با دوستان را آسان‌تر می‌کند.

ظاهرا شما می‌توانید سایر فراخوانی‌ها را از سراسر دنیا رد کنید. بنابراین برای آنکه دوستانتان در ابتدای صف بازی چند نفره باشند و آن‌ها را در معرض دید قرار دهید، بازی از یک سیستم کلید واژه استفاده می‌کند و اینگونه شما و دوستانتان به راحتی می‌توانید در سرزمین The Land Between  یکدیگر را پیدا کنید. این سیستم برای لکه‌های خون و پیام‌هایی که دوستانتان به جا می‌گذارند نیز کار می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد تا نکات و طرفندهایی را با یکدیگر به اشتراک بگذارید.

بازی این امکان را به شما می‌دهد که تقریبا به سرعت همه جا سفر کنید

RPG های فرام سافتور به شما این امکان را می‌دهد که با نهایت سرعت سفر کنید، اما این قابلیت فقط برای مناطق خاص است. با این حال علاوه بر احضار کوه‌ها، بازی Elden Ring این امکان را به شما می‌دهد تا تقریبا در همه جا بتوانید سفر سریعی را آغاز کنید. مقاصد شما همچنان محدود به پست‌های بازرسی آنتش سوزی است که آن‌ها را کشف کرده اید، اما تا زمانی که در سیاه چال نباشید می‌توانید سفرهای پر سرعت را از هر مکانی فعال کنید. استراحت در این پست‌های بازرسی باعث می‌شود تا آیتم‌های شفابخش شما دوباره پر شود و دشمنانی که شکست خورده‌اند را دوباره زنده کنید، بنابراین این سیستم سفر سریع باید کاشت قطرات کمیاب را مانند موارد دیگر، بسیار آسان‌تر کند.

منبع: Gamesrader

در باره ی نویسنده

بهار

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *