26 November, 2022

اگر از طرفداران فیلم‌های ترسناک هستید، این مطلب را از دست ندهید. مطلبی که در آن به معرفی 10تا از بهترین فیلم های ترسناک سال 2021 می‌پردازیم. با گیمو همراه باشید.

سال 2021 به طرفداران فیلم‌های ترسناک دنباله‌های پر فروشی مانند فیلم Candyman، فیلم‌های مستقلی مانند فیلم Lamb و مفاهیم اورجینال جدیدی مانند فیلم Malignant داده است. تعداد کمی از ژانر‌ها به اندازه ژانر ترسناک، طرفداران پروپا قرصی دارند. با طیف گسترده‌ای از زیرژانر‌ها و رویکرد‌ها، سال 2021 فیلم‌های جالب و از همه مهم‌ تر فیلم‌های ترسناک زیادی را برای علاقمندان این ژانر تولید کرده است. در این مطلب به معرفی بهترین فیلم‌ های ترسناک سال 2021 می‌پردازیم. آثاری که اگر از طرفداران این سبک هستید، حتما باید آن‌ها را ببینید.

بهترین فیلم‌ های ترسناک سال 2021

به طور کلی سال 2021، گزینه‌های تماشایی قوی و منسجم زیادی را به طرفداران ارائه کرده است که شامل همه موارد می‌شود؛ از فرنچایز‌های پر فروش و بی عیب و نقص مانند فیلم Candyman و فیلم The Conjuring، موارد مستقل کوچکتر مانند فیلم Lamb و فیلم Titane تا اقتباس‌هایی از ادبیات محبوب و ترسناک سه گانه Fear Street. در ادامه با ما همراه باشید.

شماره 10: فیلم Candyman (امتیاز: 6.0)

فیلم Candyman، دنباله مستقیمی از فیلمی با همین نام است که در سال 1992 ساخته شده است. این فیلم داستان شخصیت آنتونی (Anthony) را دنبال می‌کند که به محله Cabrini بازگشته است؛ جایی که حقیقت را درباره Candyman کشف می‌کند.

این دنباله نسبت به نسخه اصلی آن تغییراتی خلاقانه داشته است، به عنوان مثال تبدیل candyman به نوعی قهرمان محلی، در حالی که زمان را از حالت کلاسیک به حالت مدرن بروز می‌شود.

شماره 9: فیلم Don’t Breathe 2 (امتیاز: 6.1)

دنباله ترسناک فیلم Don’t Breathe 2 سال‌ها پس از نسخه اصلی آن آغاز شده است و شخصیت نورمن (Norman) را دنبال می‌کند که سعی می‌کند زندگی آرامی را با دختری که ادعا می‌کند او را به فرزندی قبول کرده است، داشته باشد. اما نیرنگ او با ربوده شدن دختر به مشکل بر‌خورده و مختل می‌شود و او مجبور می‌شود برای پیدا کردن دختر، خانه را ترک کند.

در حالی که این دنباله طرفداران خود را با سوالات بی پاسخ زیادی رها کرد و همچنین به اندازه نسخه اصلی مورد استقبال قرار نگرفت، موارد جالبی را مانند تغییر محیط و اضافه کردن صحنه‌های اکشن بیشتر به فیلم، انتخاب کرد که باعث شد فرنچایز در مسیر کاملا متفاوتی قرار بگیرد.

شماره 8: فیلم  Blood Red Sky (امتیاز: 6.1)

فیلم بریتانیایی آلمانی Blood Red Sky که محصول نتفلیکس است، درباره زنی است که به بیماری سختی مبتلا و سوار هواپیمایی است که توسط تروریست‌ها ربوده شده. با این حال هواپیما ربایان به سرعت متوجه می‌شوند که بیماری او آنطور که به نظر می‌رسد نیست.

فیلم Blood Red Sky یک هواپیمای بزرگ دلهره آور است که از محیط کلاستروفوبیک خود برای به حداکثر رساندن هیجان، استفاده می‌کند. این یک فیلم تک لوکیشین تاثیر گذار است که در ساخت آن یک فرض ساده ولی هوشمندانه را در سطح بالایی اجرا می‌کند. همچنین این فیلم پیچیدگی فوق‌العاده‌ای دارد که هوشمندانه از یک زیرژانر ترسناک استفاده می‌کند و همین موضوع باعث می‌شود تا این فیلم را از سایر فیلم‌های مشابه، متمایز کند.

شماره 7: فیلم Fear Street Part One: 1994 (امتیاز: 6.2)

بهترین فیلم‌ های ترسناک سال 2021 – نتفلیکس سه گانه جاه طلبانه و منحصر به فرد فیلم Fear Street را با فیلم Fear Street Part One: 1994 راه اندازی کرد، برگشتی به دهه 90 میلادی که گروهی از نوجوانان را دنبال می‌کند که سعی می‌کنند راهی برای شکستن یک نفرین باستانی پیدا کنند؛ قبل ازاینکه توسط قاتلانی که به نظر غیر قابل توقف اند، کشته شوند.

به عنوان اولین قسمت از این سه گانه، این فیلم تاثیر بسزایی در معرفی شخصیت‌های این فیلم داشت که آثار بعدی آن را بیشتر نشان می‌دهد. این فیلم با لحن اسلشر سرگرم کننده و حس نوستالژیک، شروعی سرگرم کننده برای سه گانه Fear Street است. در حالی که بسیاری از طرفداران آن را نسبت به این سه فیلم ضعیف‌تر می‌دانند، اما همچنان یکی از بهترین فیلم‌ های ترسناک سال است.

شماره 6: فیلم  Malignant (امتیاز: 6.3)

از کارگردان مورد علاقه طرفداران فیلم‌های ترسناک، جیمز وان (James Wan)، فیلم Maligant درباره زنی است که تصاویر واضحی از قتل‌هایی وحشتناک می‌بیند که به واقعیت تبدیل می‌شوند. تلاش او برای کشف دلیل دیدن این جنایات خشونت آمیز، او را به رویارویی با اسرار تاریک گذشته خود سوق می‌دهد.

به دلیل پیجیدگی غیر عادی فیلم Malignant که عمدا آن را در رده فیلم‌های B قرار می‌دهد، بسیار تفرقه انگیز است؛ زیرا برخی فیلم را بیش از حد مضحک می‌دانند و برخی دیگر از انتخاب‌های جسورانه داستانی آن استقبال کردند. بدون شک، این فیلم بسیار جذاب است و می‌توان با آن احساسات تماشاچی را برانگیخت.

فیلم های ترسناک برتر 2021 به نقل از IMDB

شماره 5: فیلم The Conjuring: The Devil Made Me Do It (امتیاز: 6.3)

این فیلم برگرفته از یک ماجرای واقعی است که داستان پرونده های اد (Ed) و لورین وارن (Lorraine Warren) را ادامه می‌دهد که با مردی روبرو می‌شوند که ادعا می‌کند در نتیجه تسخیر یک روح شیطانی مرتکب قتل شده است.

فیلم کمی ناهمگون است و دارای صحنه‌هایی تاثیر گذار و واقعا دلهره آور است اما از بعضی از موضوعات به سرعت عبور می‌کند. اگرچه این فیلم از حداکثر پتانسیل فرضیه خود استفاده نمی‌کند، اما حضور وارن‌ها و بعضی از لحظات قوی به ارتقای فیلم نسبت به دیگر فیلم‌های ترسناک 2021 کمک کرده است.

شماره 4: فیلم Lamb (امتیاز: 6.6)

بهترین فیلم‌ های ترسناک سال 2021 – شرکت  A24 اخیرا برای انتشار فیلم‌های ترسناک که متفکرانه و دارای خشونت تدریجی است مشهور شده است و آخرین ساخته‌ آن یعنی فیلم Lamb نیز از این قاعده مستثنا نیست. این فیلم داستان زوجی بدون فرزند را روایت می‌کند. آن‌ها موجودی اسرار آمیزی که ترکیبی از گوسفند و انسان است را کشف کرده و آن را به عنوان فرزند خود بزرگ می‌کنند.

اگرچه ممکن است این فیلم به اندازه سایر فیلم‌های ترسناک سنتی دلهره آور نباشد، اما از نظر روانی تاثیر گذار است که از پیش فرض خیره کننده و فضای دلخراش خود، برای ایجاد احساس غم و اندوه ناشی از فقدان و از دست دادن استفاده می‌کند. برای کسانی که می‌‌خواهند با یک فیلم ترسناک هیجان زده شده و به چالش کشیده شوند، Lamb فیلمی است که ارزش دیدن دارد.

شماره 3: فیلم Fear Street Part Three: 1666 (امتیاز: 6.6)

در ادامه مطلب بهترین فیلم‌ های ترسناک سال 2021 به یک فیلم دیگر می‌پردازیم. فیلم Fear Street Part Three: 1666 به عنوان پایانی از سه گانه Fear Street، داستان را با کاوش در اصل و نسب سارا فیر (Sarah Fier) و آشکار ساختن اینکه چگونه تاریخ شهر، کلید توقف این نفرین را نگه داشته است، به اوج می‌رساند.

فیلم 1666 کار موثری را در ایجاد تعادل بین لحن‌های مختلف از خط داستانی در زیر داستان‌های فیلم 1666 و فیلم 1994 انجام می‌دهد و همه آن‌ها را جمع می‌کند تا نتیجه‌ای رضایت بخش ارائه دهد. این فیلم از اتمسفری قوی و داستانی احساسی برای برقراری ارتباط با آخرین قطعه پازل استفاده می‌کند که سه گانه را به پایانی هیجان انگیز برساند.

شماره 2: فیلم Fear Street Part Two: 1978 (امتیاز: 6.7)

از جایی که فیلم قبلی متوقف شد، این فیلم همچنان به داستان نفرینی می‌پردازد که شادیساید (Shadyside) را آزار می‌دهد، این بار داستان گروهی از نوجوانان را دنبال می‌کند که تلاش می‌کنند  از قتل عام در یک کمپ تابستانی جان سالم به در ببرند.

در حالی که برای بسیاری از سه گانه‌ها، فصل میانی می‌تواند برای بقای مقدمه و نتیجه داستان تلاش کند، Fear Street موفق می‌شود قوی‌ترین ورودی خود را در میانه راه ارائه دهد. به نظر نمی‌رسد 1978 فیلتر یا صرفا برای پایان باشد، اما در عوض با موفقیت، روح اسلش‌های نوجوان را مانند فیلم Friday the 13th را به تصویر می‌کشد.

شماره 1: فیلم Titane (امتیاز: 6.9)

فیلم ترسناک فرانسوی Titane، داستان زنی را به تصویر می‌کشد که پس از یک تصادف رانندگی در کودکی‌اش، صفحه‌ای فلزی در سرش کاشته شده است و زمانی که بزرگ می‌شود تبدیل به یک قاتل سریالی می‌شود که توسط یک ماشین باردار می‌شود.

تعداد کمی از فیلم‌های جولیا دوکور نائو (Julia Ducournau) به اندازه فیلم Titane با استفاده از تصاویر ترسناک بدنی خیره کننده برای انتقال داستان‌های تمثیلی‌اش غم انگیز یا تکان دهنده هستند.

این فیلم، استرس آور و تا حدودی نگران کننده است، اما مطمئنا تامل برانگیز و جذاب است که آن را به بهترین فیلم ترسناک 2021 تا کنون تبدیل کرده است.

به طور حتم ده‌ها اثر دیگر نیز هستند که می‌توانستند در لیست ما حضور پیدا کنند. اگر شما نیز فیلم ترسناکی در سال 2021 دیده‌اید که لایق حضور در لیست بهترین فیلم‌ های ترسناک سال 2021 است، خوشحال می‌شویم در قسمت نظرات با ما و کاربران سایت به اشتراک بگذارید.

منبع: Screenrant

در باره ی نویسنده

بهار

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *