26 November, 2022

به نظر می‌رسد بازیسازان بیشتر از سونی نسبت به عرضه بازی‌هایشان روی کامپیوتر، علاقه داشته‌اند. با گیمو برای کسب اطلاعات بیشتر همراه باشید.

در روزهای گذشته بود که بازی God of War برای رایانه شخصی دردسترس قرار گرفت. عنوان محبوب پلی استیشن که پا به پلتفرم رایانه شخصی گذاشته و اولین نسخه‌ای هم از این سری بوده که برای پی سی انتشار پیدا می‌کند.

اخیرا کوری بارلوگ کارگردان بازی God of War در گفتگو با وب سایت Game Informer جزئیات جالبی درباره برنامه سونی برای انتشار انحصاری‌های روی رایانه شخصی را فاش کرد.

او بیان کرد که این توسعه دهندگان بودند که سونی را تحت فشار قرار دادند تا عناوینی چون بازی God of War و سایر بازی‌های مشابه را برای رایانه شخصی منتشر کند. بارلوگ در طی مصاحبه با گیم اینفورمر گفته است که چندی از توسعه دهندگان پیشنهادی را به سونی دادند مبنی بر اینکه ایده خوبی است، بازی‌ها انحصاری برای رایانه شخصی منتشر شود.

بازی های پلی استیشن روی کامپیوتر

این موضوع در میان توسعه دهندگان گسترش یافت و در نهایت با افزایش پیشنهادات در این زمینه، سونی هم تسلیم به درخواست شده و بازی‌ها را برای رایانه شخصی ارائه داد.  به دنبال این روند، بازی Horizon Zero Dawn در آگوست 2020 برای پی سی منتشر شد. سپس می 2021 بود که شاهد انتشار بازی Days Gone برای رایانه شخصی بودیم.

حال هم قرار است دو بازی Uncharted 4: A Thief’s End و Uncharted: The Lost Legacy در سال جاری به رایانه شخصی بیایند. البته در روزهای گذشته نیز بازی God of War منتشر شد تا فهرست انحصاری‌های سونی برای رایانه شخصی کامل و جذاب شود.

در سال 2020، مارک هیلی، یکی از بنیانگذاران Media Molecule متعلق به سونی، اظهار داشت که نسخه رایانه شخصی Dreams در حال حاضر در حال توسعه نیست، اما انتشار آن در آینده “عالی” خواهد بود. با این اوصاف، بازی‌های زیادی برای عرضه روی رایانه شخصی در راه خواهند بود و باید منتظر ماند.

منبع: GameRanx

در باره ی نویسنده

مهتاب

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *